פירנצה וטוסקנה 2019

פירנצה של משפחת מדיצ'י וטוסקנה
מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה ג'אנט בן עמי
02 – 08 בספטמבר 2019

משפחת מדיצ'י הותירה לעולם את כל נכסיה התרבותיים. נבקר בפירנצה ונתוודע לכל שכיות החמדה הנפלאים. סמינר תרבות ואמנות בטוסקנה ופירנצה מהווה שיא מרגש לכל שוחר תרבות ואמנות. בפירנצה, בה נתגורר במלון במרכז העיר, נסייר באופן יסודי במוזיאונים הרבים של העיר, נלמד לראות את יצירות האמנות הנמצאות בכיכרות וברחובות, נסייר בכנסיות בהן יצירות אמנות של גדולי האמנים ונחוש את קצבה של פירנצה. בטוסקנה נסייר בסיינה, פיזה, לוקה וסן ג'ימיניאנו. גם בהן נעמוד על היסטוריה, אמנות, תרבות, נצרות ומיתולוגיה יוונית.

יום שני, 02.09.19  ת"א – רומא – אורבייטו
נמריא לרומא ומשם ניסע לעיר אורבייטו בה ניכנס אל הדואומו המרשים ובו ציורי הקיר הידועים של פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי המעטרים את הקפלה. לקראת ערב נגיע אל העיר פירנצה ונתארגן במלון.
ארוחת ערב משותפת.

יום שלישי, 03.09.19  פירנצה
נתחיל את יומנו בביקור במוזיאון הפיסול של הרנסנס – הברג'לו אשר בו יצירות של גיברטי, דונטלו, מיכלאנג'לו ועוד. משם נמשיך אל מוזיאון האקדמיה בה נמצא פסלו של מיכאלאנג'לו "דוד" ויצירות נוספות שלו, אחר הצהרים נבלה בכיכר הדואומו. ניכנס אל בית הטבילה המרשים, ננסה להיכנס (תלוי בתור לכניסה) אל הדואומו הענק ונלמד על יצירות האמנות הרבות במבנים האלה.

יום רביעי,  04.09.19  פירנצה
נתחיל את הבוקר בכנסיית "סנטה מריה נובלה" בה צייר גירלנדיו ועוזרו הצעיר מיכלאנג'לו. נחצה את הנהר לביקור בקפלת בראנקאצ'י שם צייר מזאצ'ו את ציורי הקיר המרשימים שלו ונלמד את סוד שיטת הפרסקו בציורי קיר. אחר הצהריים יהיה מוקדש כולו לסיור מקיף וממצה במוזיאון האופיצ'י ובו נראה את המיטב שביצירות אמני הרנסנס וגם הבארוק.

יום חמישי, 05.09.19  פירנצה
נתחיל את הבקר בכנסיית סנטה קרוצ'ה ובקאפלה של משפחת פאצי. משם נמשיך ל"פאלאצו וקיו" – ארמון השלטון של פירנצה. נבקר ב"אורסנמיקלה", לאחר הפסקת הצהריים נבקר במוזיאון הדואומו, שם נמצאים הפנלים המקוריים של  "דלתות גן העדן", פסל העץ המדהים של דונטלו – "מגדלנה", ה"פייטה" של מיכלאנג'לו ועוד.

יום שישי, 06.09.19  פירנצה
נתחיל את הבוקר בביקור מנזר סן מרקו אשר את חדריו עיטר הצייר פרא אנג'ליקו. נמשיך בסיורנו ונבקר במוזיאון "פייטרו דורה" המציג את אמנות שיבוצי השיש. נבקר בכנסיית סן לורנצו ובקברי נסיכי המדיצ'י, מעשה ידיו של מיכלאנג'לו. לאחרהפסקת צהריים נמשיך לטייל ונבקר בפאלאצו פיטי ובחלק מגני בובולי הנמצאים מאחוריו.

יום שבת, 07.09.19  פיזה – לוקה – סן ג'ימיניאנו
נעזוב בבוקר את פירנצה וניסע לעיר פיזה כדי ללמוד על מכלול המבנים המפורסמים – בית הקברות הקרוי קמפוסנטו, בית הטבילה, הדואומו – אליהם ניכנס ונסייר בהם. נצפה על מגדל הפעמונים המפורסם בכל העולם. משם ניסע אל העיר לוקה, ששימרה את אופייה העתיק. בעיר נבקר בדואומו שם נראה את יצירתו של טינטורטו – "הסעודה האחרונה" ואת מצבת הקבורה המרשימה, מעשה ידיו  של יאקופו דלה קוורצ'ה. משם נעשה את דרכנו אל עיירת המגדלים סן ג'ימיניאנו. נסייר בעיר העתיקה, נשמע על החיים בעיר הזעירה ונתבונן בנוף הטוסקני הידוע כל כך. עם ערב העברה למלון באזור וארוחת ערב.

יום ראשון, 08.09.19  סיינה – רומא – תל אביב
ניסע אל העיר סיינה ובה ניכנס לבית הטבילה ובו יצירות מופת, אל הדואומו המרשים ובו יצירות של דונטלו, מיכלאנג'לו, פיטוריקיו, ברניני ורבים אחרים. נבקר גם במוזיאון העירוני השוכן בבית העיריה שנבנה לפני יותר מ – 700 שנה ומשמש עד היום לאותה מטרה.  לקראת ערב נגיע אל שדה התעופה ברומא לטיסתנו הביתה.

טיסות אל על
1 LY 385 02SEP 1 TLVFCO 0605  0845 
 2 LY 384 08SEP 7 FCOTLV 2145  0205   09SEP

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2495 יורו
תוספת חדר ליחיד : 695 יורו.

המחיר כולל:

 • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל בטחון.
 • 5 לילות בבית מלון במרכז פירנצה בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מלון מילו  Milu Hotel   http://hotelmilu.com
 •    לילה במלון 4* פארק הוטל קיאנטי http://www.parkhotelchianti.com
 • 2 ארוחות ערב.
 • מס עירוני
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה – ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים בפירנצה, בסיינה, בפיזה ובלוקה
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.18
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 • תשר למדריכים הישראלים.

לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !

שינוי גודל גופנים
ניגודיות