15.10-21.10 טורינו וג'נובה, עם רחל ספיר טיול חדש ומרתק לאתרים הפחות ידועים

סמינר תרבות ואמנות בטורינו וג'נובה

מרצה ד"ר אפי זיו \ מדריכה רחל ספיר (M.A)

15 – 21 באוקטובר 2020

טורינו בירת פימונטה, היא מולדת התעשייה האיטלקית וביתה של יצרנית המכוניות פיאט וקבוצת הכדורגל יובנטוס. העיר הדורה ומפוארת עם שדרות רחבות, מבנים מרשימים, מוזיאונים גלריות ופיאצות נהדרות הגדושות בבתי קפה הדורים. טורינו מציעה מבחר גדול של מוזיאונים מצוינים במגוון תחומי עניין – מאמנות וארכיאולוגיה ועד לבובות ומכוניות, טורינו היא לא רק אמנות והיסטוריה, היא גם שם נרדף לשוקולדים מעולים ולקפה יוצא מן הכלל. ג'נובה עיר הנמל הגדולה והיפה,  הבנויה בצורה של אמפיתאטרון הררי, עיר הולדתו של כריסטופר קולומבוס שלימים הפך לגיבור תרבות במסעותיו לגילוי העולם החדש. ג'נובה משופעת במבני ציבור ומוזיאונים, רחובה המפורסם של – ויה גריבאלדי, שלאורכו הוקמו ארמונות האצילים של העיר בימי שגשוגה כקומונה ימית, ארמונות שהפכו למוזיאונים חשובים ביותר. לא נשכח את הקתדרלה המוקדשת לסן לורנצו – פטרונה של ג'נובה, סמטאות העיר העתיקה הציוריות (הקארוג'י) הגולשות לעבר הנמל, והנמל הישן, שהוסב למרכז תיירותי.

יום חמישי  15.10 : ת"א –  מילאנו – אגם אורטה : ההר הקדוש ואורטה סן ג'וליו –  טורינו
בשעות הבוקר נמריא משדה התעופה בן גוריון וננחת בשדה התעופה שליד מילאנו. נצא אל אגם אורטה Lago d’Orta, נבקר בהר הקדוש  Sacro Monte di Orta ונראה את הקפלות החבויות ביער, המוקדשות כולן לפרנצ'סקו הקדוש מאסיזי. נרד לעיירה אורטה סן ג'וליו Orta San Giulio ונשתה את הקפה האיטלקי הראשון בטיולנו. בתום הביקור ניסע אל מלוננו שבטורינו. ארוחת ערב במלון.

יום שישי  16.10 : טורינו : סיור היכרות עם העיר, גלריה סבאודה
הבוקר יוקדש לסיור היכרות עם העיר טורינו Torino, בירת מחוז פימונטה.
נתחיל בפיאצה קסטלו, 'הלב' של טורינו, ונבקר בקפלת סן לורנצו אותה תכנן האדריכל גוארינו גואריני. נמשיך דרך המעבר המקורה גלריה סובאלפינה אל פיאצה קרלו אלברטו ונראה את ארמון קריניאנו בעל שתי החזיתות. נמשיך אל פיאצה סן קארלו, האלגנטית ביותר בטורינו, המוקפת ארמונות וכנסיות מתקופת הבארוק. נשתה ביצ'רין באחד מבתי הקפה האלגנטיים של העיר ונחזור לפיאצה קסטלו דרך ויה רומא וגלריה סן פדריקו היוקרתית. אחר הצהריים נבקר בגלריית סבאודה Galleria Sabauda בה נמצאים אוספי אומנות מהחשובים באיטליה, עם ציורים של בוטיצ'לי, טינטורטו, פולאיולו, ברונזינו, דוצ'ו, פרא אנג'ליקו, פיליפינו ליפי ועוד. ארוחת ערב חופשית.

יום שבת  17.10 : טורינו : המוזיאון המצרי, הדואומו והתכריכים, מתחם Eataly,
מוזיאון המכוניות
בשעות הבוקר נערוך סיור מודרך במוזיאון המצרי, שהוא הגדול והחשוב ביותר מחוץ למצרים. משם ניכנס לפאלאצו מאדאמה, ניכנס לדואומו ונשמע על "תכריכי טורינו". את הפסקת הצהריים נעשה במתחם איטאלי Eataly, בו נהנה משפע דוכני מזון הממוקמים בתוך סופרמרקט מיוחד של תנועת המזון האיטי, ה'סלואו פוד'. אחר הצהריים נבקר במוזיאון המכוניות הידוע של בירת תעשיית המכוניות.ארוחת ערב חופשית.

יום ראשון  18.10 : אזור הלאנגה : אלבה, "יקב המלך", גרינצאנה קאבור – נסיעה לג'נובה
ניפרד מהעיר טורינו ונתחיל בנסיעתנו  לכיוון ג'נובה. נקדיש את היום לאזור הלאנגה המאופיין בגבעות, כרמים ושדות. נסייר בעיירת הכמהין הלבנות אלבה Alba, בה מתקיים מדי סתיו יריד הטרטופו אליו נוהרים קניינים ומסעדנים מכל העולם. בצהריים  נבקר ב"יקב המלך" ונטעם מיינותיו המעולים, בראשם יין הברולו. נמשיך לתצפית עוצרת נשימה ממבצר גרינציאנה קבור הצופה על העמק כולו. אחר הצהריים נמשיך אל מלוננו בג'נובה. ארוחת ערב במלון.

יום שני  19.10 : ג'נובה : בית הקברות המונומנטלי, העיר העתיקה, הדואומו
היום נקדיש לעיר היפה ג'נובה, בירת מחוז ליגוריה, הבנויה כתיאטרון הררי הסובב את הנמל הטבעי שלה. נתחיל בסיור בבית הקברות המונומנטלי הנראה כמוזיאון פתוח ובו אנתולוגיה מרשימה של מצבות מיוחדות: מקדשים מיניאטורים, קפלות קבורה מסוגננות, ארמונות זעירים ומאות פסלים. נמשיך לתצפית על העיר משכונת קסטלו. אחרי הפסקת צהריים נסייר בעיר העתיקה ונגלה את ג'נובה העממית בין סמטאות ה'קארוג'י' הצרות. נסיים את הסיור בקתדרלת סן לורנצו וכיכר דה פרארי. ארוחת ערב חופשית.

יום שלישי  20.10 : ג'נובה : ויה גריבלדי , פאלאצו רוסו ופאלאצו ביאנקו, האקווריום הענק
נתחיל את היום ברחוב גריבלדי המפואר, בו עומדים זה לצד זה ארמונות ששימשו בתיהם הפרטיים של משפחות האצולה הג'נובזיות: דוריה, בלבי, גרימלדי, ספינולה, בריניולה ועוד. נבקר בגלריות הנמצאות בפאלאצו ביאנקו (‘הארמון הלבן’) ופאלאצו רוסו ('הארמון האדום'), השוכנות זו מול זו. הגלריות מכילות אוספי ציור איטלקי ואירופי מהמאה ה-16 עד המאה ה-18, בהם יצירות מופת של אמנים איטלקים כמו פיליפינו ליפי, ורונזה, גוידו רני, קאנובה ורבים אחרים. נפגוש גם ציירים הפלמים כמו הנס ממלינג, רובנס, ואן דייק ועוד. אחר הצהרים נרד אל הנמל העתיק של ג'נובה, שהייתה בזמנו מעצמה ימית אדירה. נסייר בנמל, ניכנס אל האקווריום הענק, השני בגודלו באירופה וכל אחד יסייר עצמאית להנאתו במקום המרתק הזה. באזור הנמל נאכל ארוחת ערב מסכמת.

יום רביעי  21.10 : קאזאלה מונפרטו – ויג'באנו – מילאנו – ת"א
בשעות הבקר נשים פעמינו צפונה ונגיע ליעד הראשון – בית הכנסת והמוזיאון היהודי בקאזאלה מונפראטו, אחד המפוארים והייחודיים באירופה. נבקר גם בתצוגת החנוכיות ונשמע את סיפור הקהילה היהודית במקום. משם ניסע לביקור בעיירה ויג'באנוVigevano , המכונה 'הסלון של מילאנו' ומתהדרת באחת מהכיכרות היפות ביותר באיטליה. הכיכר נבנתה לבקשת לודביקו ספורצה 'איל מורו', דוכס מילאנו בסוף המאה ה – 15 ויליד ויג'באנו, ומייצגת מודל לכיכר העיר בתקופת הרנסנס.
משם נמשיך לשדה התעופה של מילאנו לטיסתנו חזרה ארצה.

טיסות אל על

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2199 יורו
תוספת חדר ליחיד : 495 יורו

המחיר כולל:

 • טיסות אל על למילאנו וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 3 לילות במלון 4* בטורינו  STARHOTEL MAJESTIC על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • https://www.starhotels.com/en/our-hotels/majestic-turin/
 •  3  לילות במלון 4* בג'נובה על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • מס עירוני
 • 3 ארוחות ערב.
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
 • מרצה מומחה – ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף  – גב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים בטורינו ובג'נובה.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)

מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע.

המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.19
 • תשר למדריכים הישראלים

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !

ט.ל.ח

שינוי גודל גופנים
ניגודיות