16.6-22.6 איטליה שלא הכרת אמיליה רומאנה וסיום במילאנו

  סמינר תרבות ואמנות בצפון איטליה שלא הכרת
אמיליה רומניה ומילאנו 
מרצה ד"ר אפי זיו 
16- 22 ביוני 2020

סמינר מטייל של תרבות ואמנות בצפון איטליה, ערים ואתרים אשר לא נמצאים על מפת התיירות בדרך כלל. מפגש מרתק עם יצירות מופת, ערים קסומות,כנסיות מרשימות וחשובות ומוזיאונים מובילים בכל האזור.
סמינר בו נעסוק באדריכלות, ציור ופיסול החל מהאמנות הביזנטית, דרך הרנסנס והבארוק.
הנאה וחוויה יוצאת דופן מובטחת.

יום שלישי, 16.06.20 תל אביב – מילאנו – בולוניה
נטוס בטיסת בוקר למילאנו. משם ניסע לבולוניה, העיר בה נלון במשך כל השבוע של הסמינר. נתארגן במלון השוכן במרכז העיר, נצא לסיור ראשון בכיכר המרכזית של העיר, נצפה במזרקה המרשימה של נפטון, נסקור את הארמונות המפוארים ונתחיל ללמוד ולהבחין בין סגנונות האדריכלות השונים. נאכל יחד את ארוחת הערב הראשונה לסמינר זה.

יום רביעי, 17.06.20 בולוניה
נצא לסיור בעיר "האדומה". נבקר בבזיליקה על שם פטרוניוס, אחת הגדולות והמרשימות בעולם. נלך לכנסיית סנט דומניקו, בה נמצא קברו המפואר של הנזיר המקושט בפסלים של מיכלאנג'לו הצעיר. נבקר בכנסיית סנטה מריה דלה ויטה כדי לצפות ביצירתו המפתיעה של ניקולו דל ארקה.
אחר הצהרים נבקר ב"פינקותקה נציונלה" – הלא הוא המוזיאון הידוע של בולוניה ובו יצירות מופת נפלאות.

יום חמישי, 18.06.20 ראוונה
זהו יומה של עיר הפסיפסים המפורסמת ביצירות מרהיבות מהמאה ה- 5 וה – 6. נבקר בבתי הטבילה העתיקים, בבזיליקה על שם אפולינרה, בדואומו המרשים של העיר – סנט ויטלה ונסיים במאוזוליאום המרתק של קיסרית רומא – גאלה פלאצידיה. עם ערב, נחזור ללינה לבולוניה.

יום שישי, 19.06.20 פרארה ומנטובה
יום של שתי ערים קסומות ומרתקות. נתחיל בעיר פרארה, שם נתרשם מהדואמו המפתיע בקישוטו, נסייר במוזיאון הדואומו ובו יצירות, נראה את המבצר של משפחת אסטה ונשמע את סיפורה. במנטובה ניכנס אל אחד הארמונות המפתיעים של משפחת גונזגה – פאלאצו דל טה המכיל ציורי "תעתועי עין" מפתיעים ביותר. נסייר בכיכר המרכזית בה ישנו ארמון נוסף של המשפחה, ניכנס אל כנסיית סנט אנדראה המרשימה, בה קבור הצייר הדגול, בן המקום – מאנטניה. נשאיר זמן לשיטוט בעיר הקסומה ונחזור בשעות הערב המאוחרות למלוננו בבולוניה.

יום שבת, 20.06.20 פדובה
נתחיל את יומנו בפדובה בביקור בקפלה אותה עיטר ג'וטו ונבין מדוע הוא נחשב למהפכן ומכונה מחולל הרנסנס בציור. בהמשך הסיור נראה את הכיכר ההיסטורית, מבני האוניברסיטה העתיקה ונסיים את הסיור בכנסייה הענקית – איל סנטו – ולידה נתבונן בפסל הפרש של דונטלו. נחזור בערב למלוננו בבולוניה.

יום ראשון, 21.06.20 פארמה – מילאנו
נצא לכיוון העיר פארמה. בדרך נבקר במחלבה המייצרת את הגבינה המפורסמת, הנקראת על שם העיר, הלא היא גבינת הפרמזן. משם נטייל בעיר העתיקה, נבקר בדואומו המרשים שלה עם הכיפה המעוטרת על ידי הצייר קורג'ו. ניכנס אל בית הטבילה המרשים ונראה את הארמון המבוצר של משפחת פרנזה ששלטה בעיר שנים רבות. משם ניסע למילאנו, אליה נגיע בשעות הערב, נתארגן במלון ונאכל יחד את ארוחת הערב המשותפת האחרונה לסמינר זה.

יום שני, 22.06.20  מילאנו – תל אביב
יומה של מילאנו. נראה בעיר את מיטב שכיות החמדה שלה.  נטפס על גגו של הדואומו המרשים ביותר ונלמד על הסגנון הגותי בצורתו המפתיעה ביותר, נבקר בגלריה על שם ויטוריו עמנואל השני ונקנח בביקור במוזיאון המיוחד של העיר – מוזיאון הבררה ובו יצירות מופת של מיטב אמני הרנסנס. את שעות אחר הצהרים נבלה ב
מרכז קניות ענקIl Centro –  בקרבת שדה התעופה, בו נוכל לקנות ממיטב המוצרים האיטלקיים לפני שובנו ארצה. בשעות הערב נשים פעמינו לשדה התעופה, לטיסת לילה חזרה לארץ.

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2195 יורו
תוספת חדר ליחיד : 495 יורו

המחיר כולל:

על בסיס ארוחת בוקר Buffet. (כולל מס עירוני)

  • 2 ארוחות ערב.
  • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, לביצוע  תוכנית  הטיול.
  • מרצה מומחה – ד"ר אפי זיו
  • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף
  • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
  • מדריכים מקומיים בבולוניה, פרארה, ראוונה, מנטובה, פארמה ומילאנו.
  • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)

      מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
המחיר אינו כולל:

  • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.19
  • תשר למדריכים הישראלים

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !

ט.ל.ח

שינוי גודל גופנים
ניגודיות