2.9-7.9 וונציה 6 ימים בעיר המרתקת והשוקעת

  סמינר תרבות ואמנות בונציה
מרצה ד"ר אפי זיו 
02 – 07 בספטמבר 2020

סמינר מטייל של תרבות ואמנות בוונציה. הסמינר יכלול סקירה ולימוד של שכיות החמדה בעיר המיוחדת כל כך. בסמינר נעסוק בהיסטוריה, אמנות, נצרות, מיתולוגיה ותחומי תרבות נוספים. נבקר ברבים מן המוזיאונים החשובים והכנסיות הייחודיות.

יום רביעי, 02.09.20, תל אביב – ונציה – פיאצה סן מרקו
בשעת בוקר נמריא מנתב"ג לוונציה. לאחר הנחיתה, העברה בשייט למלון לאחסון המזוודות והתארגנות קלה. הפסקה קלה לקפה באזור המלון.
נקדיש את היום לכיכר המרכזית סן מרקו. נסייר בבזיליקת סן מרקו על אלפי המ"ר של הפסיפסים המרהיבים שבה, נעלה אל המוזיאון, מוזיאון הדואומו, אשר בכנסייה ובו נראה את הסוסים המקוריים, נביט על הכנסייה מלמעלה, משם נצפה אל מגדל הפעמונים והשעון המפורסם. נבקר בפלאצו דוקלה, הלא הוא ארמון הדוג'ים של שליטי ונציה.

יום חמישי, 03.09.20, סנטה מריה דאי פרארי – סקואולה די סן רוקו – מוזיאון קא רצוניקו – מוזיאון האקדמיה
נתחיל את היום בביקור בכנסייה הגדולה "סנטה מריה דאי פרארי" ובה יצירות של טיציאן ואחרים וכן המונומנט לזיכרו. משם נמשיך ל"סקואולה די סן רוקו" ובה כששים ציורים של טינטורטו. תחנתנו הבאה תהיה מוזיאון "קא' רצוניקו" ומשם אל המוזיאון הגדול של העיר – מוזיאון האקדמיה. המוזיאון של אמני ונציה מתקופת הרנסנס ובו גם אוסף רישומים נדיר של לאונרדו דה וינצ'י.

יום שישי, 04.09.20 , הגטו היהודי – כנסיית סנט' ג'ובאני ופאולו – כנסיית סן זכריה
נתחיל את היום בשייט אל הגטו היהודי ונשמע את סיפורו של הגטו הראשון בעולם ואת סיפורה של יהדות ונציה, ניכנס אל המוזיאון היהודי ואם יתאפשר גם לבית הכנסת האשכנזי.
נמשיך את הסיור בכנסייה המהווה את הפנתאון של שליטי ונציה ובה נמצאים כשלושים קברים מפוארים של הדוג'ים – בזיליקת דיי סנט' ג'ובאני ופאולו. בחזית הכנסייה המרהיבה ניצב לו בגאון פסל הפרש של ורוקיו, המורה של לאונרדו דה וינצ'י, נמשיך אל כנסיית סן זכריה בה נמצאת יצירתו המרהיבה של בליני.

יום שבת, 05.09.20 האיים טורצ'לו – בוראנו – ג'ורג'יו מג'ורה
נשוט אל האי טורצ'לו, אשר היה האי המיושב הראשון בונציה והיום כמעט שומם. נבקר במוזיאון האי, נסייר בשתי כנסיות אשר נראה בהן פסיפסים ביזנטיים, מהמוקדמים ביותר בוונציה. מהאי טורצ'לו נשוט אל האי הצבעוני ביותר – בוראנו. האי מפורסם בשל אמנות התחרה הייחודית של נשות האי ובו ננסה ללמוד את סודות הרקמה המיוחדת הזו. נטייל בין בתי האי הצבועים כל אחד בצבע אחר וניכנס אל הכנסייה של האי המפורסמת בשל מגדל הפעמונים הנטוי שלה. משם נפליג אל האי סן ג'ורגיו מג'ורה ובו כנסייה עם יצירות של טינטורטו ואחרים. נפליג אל פיאצה סן מרקו ולמלון.

יום ראשון, 06.09.20 מוזיאון פגי גוגנהיים – סנטה מריה דלה סלוטה – לה פניצ'ה – הריאלטו
את הבוקר נתחיל בביקור במוזיאון פגי גוגנהיים ובו יצירות מופת של גדולי אמני המאה ה – 20. משם נלך לראות את הכנסייה "סנטה מריה דלה סלוטה" המרהיבה והמוזיאון הסמוך לה ובו יצירות של טיציאן, טינטורטו ואחרים. בהמשך היום ניכנס אל בית האופרה העתיק – "לה פניצ'ה", נלמד את סודו של בית האופרה העתיק ונשמע על השריפות שהתחוללו בו. משם נמשיך אל אזור גשר הריאלטו ההומה אדם.

יום שני, 07.09.20 בניין הספריה – מוזיאון קורר – ונציה – תל אביב
בבוקר נספיק להיכנס אל בניין הספריה המפואר הנמצא בפיאצה סן מרקו, מעשה ידיו ותיכנונו של סנסובינו, אחד האדריכלים החשובים של ונציה בהמשך נבקר במוזיאון קורר. את יתרת היום האחרון לסמינר התרבות נקדיש לתעלות והסמטאות שלא הספקנו במשך השבוע. ניפרד מהמלון בו שהינו ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נשים פעמינו לשדה התעופה של ונציה, כדי לטוס משם הבייתה.

 

טיסות אל על

1 LY 289 02SEP 3 TLVVCE 0550  0840 

 2 LY 290 07SEP 1 VCETLV 2130  0155   08SEP

מחיר לאדם בחדר זוגי: 1995 יורו
תוספת חדר ליחיד : 495 יורו

המחיר כולל:

 • טיסות אל על לוונציה וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 •    5 לילות במלון 3*** בוונציה Hotel La Fenice Et Des Artistes  www.fenicehotels.com/en
 • מס עירוני
 • העברות ימיות למלון וחזרה
 • סירה פרטית לשייט לאיים טורצ'לו ובוראנו
 • מרצה מומחה – ד"ר אפי זיו
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל:

 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.19
 • תשר למדריכים הישראלים

כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".

לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !

ט.ל.ח

שינוי גודל גופנים
ניגודיות