מהמקדש ביוון ועד לבית הלבן

מסע אל המבנים המפוארים והמפורסמים בעולם

מסע מן הכורסא אל המקדשים, הכנסיות, הארמונות ומפעלי הבנייה הכבירים של האנושות. הקורס ידריך, צעד אחר צעד, בהבנת התפתחות האדריכלות מימי יוון העתיקה ועד לעת החדשה. נבדוק מקורות השפעה והשראה בכל התקופות ונעניק כלים לאבחנה בין סגנונות הבנייה השונים. במסגרת הקורס יוצגו תמונות מרהיבות של מבנים וגם שיחזור של מבנים שאינם עוד, שיקנו תחושה של ביקור וצפייה באתר עצמו.

נושאי ההרצאות:

כל פלאי יוון העתיקה
יוון נחשבת לערש הארכיטקטורה של התקופות הקדומות. בולטים במיוחד המקדש, התיאטרון, העמודים המפוסלים ומבני ציבור ששוחזרו בנאמנות.

לראות את רומא
טיול ברומא הוא מסע מופלא בין יצירות מונומנטאליות מרהיבות. האדריכלים של רומא הקימו מבנים שיעמדו לדורות רבים. בין השאר – הפנתיאון, שערי הניצחון, האמפיתיאטרון ועוד.

מבחר של סגנונות
באירופה אפשר למצוא מבנים המצטיינים בדמיון יוצא דופן. בולטים במיוחד אלה בסגנון הרומנסקי והסגנון הגותי.
 
הכול בזכות הנצרות
התפתחות הנצרות באירופה הביאה לבנייה מואצת של כנסיות, בהן הושקע כישרון רב והון עתק. נצא לסיור קתדראלות גותיות מרהיב בצרפת, מילאנו, פראג ועוד.
 
ימים של "לידה מהחדש"
הרנסנס באיטליה פרץ בסגנונות בנייה מקוריים, שהונחו על ידי אדריכלים כישרוניים, ביניהם ברונלסקי ופאלאדיו.
 
הכנסיות המפוארות בעולם
בעוד שקתדראלות וכנסיות היו מקוריות כלפי חוץ, הרי כנסיות הבארוק היו מדהימות בגודלן ובעושרן האדריכלי, הציורי והפיסולי.
 
הקתדראלה הגדולה בעולם
ביקור ברומא אינו יכול להסתיים לא ביקור בוותיקן, בו ניצבת כנסיית סנט פטרוס, שהיא הגדולה בעולם. מפגש ראשון עם יצירתם האדריכלית של ברניני ובורומיני.
 
בחזרה אל השורשים
המאה ה-19 הביאה עמה ניסיון של אדריכלים לשחזר את הימים הגדולים. כך נולד הסגנון הניאו קלאסי, שבא לידי ביטוי במבנים רבים באירופה ובארצות הברית.

הרצאות נוספות

הדרום הקסום של איטליה

סיור אמנות ותרבות מרומא דרומה עד סיציליה דרום איטליה אינה רק פיסת נוף מדהימה אלא אוצר בלום של אמנות, תרבות והיסטוריה מרתקת. במסגרת קורס ייחודי

קרא עוד »

תולדות היופי

הרצאה או סדרה העוסקת במושג היופי בתולדות האמנות הרצאה אחת או סדרת הרצאות האמנות עוסקת ביופי מאז ומתמיד. מהו יופי ? מה נחשב ליפה? האם

קרא עוד »

איטליה בראי האמנות

"טיול מאורגן" מן הכורסא בדגש אמנות בקורס ירגיש התלמיד כאילו הוא נמצא בטיול אישי באיטליה בדגש של אמנות. הקורס יביא בפני התלמיד לא רק את

קרא עוד »