מהמקדש ביוון ועד לבית הלבן

מסע אל המבנים המפוארים והמפורסמים בעולם

מסע מן הכורסא אל המקדשים, הכנסיות, הארמונות ומפעלי הבנייה הכבירים של האנושות. הקורס ידריך, צעד אחר צעד, בהבנת התפתחות האדריכלות מימי יוון העתיקה ועד לעת החדשה. נבדוק מקורות השפעה והשראה בכל התקופות ונעניק כלים לאבחנה בין סגנונות הבנייה השונים. במסגרת הקורס יוצגו תמונות מרהיבות של מבנים וגם שיחזור של מבנים שאינם עוד, שיקנו תחושה של ביקור וצפייה באתר עצמו.

נושאי ההרצאות:

כל פלאי יוון העתיקה
יוון נחשבת לערש הארכיטקטורה של התקופות הקדומות. בולטים במיוחד המקדש, התיאטרון, העמודים המפוסלים ומבני ציבור ששוחזרו בנאמנות.

לראות את רומא
טיול ברומא הוא מסע מופלא בין יצירות מונומנטאליות מרהיבות. האדריכלים של רומא הקימו מבנים שיעמדו לדורות רבים. בין השאר – הפנתיאון, שערי הניצחון, האמפיתיאטרון ועוד.

מבחר של סגנונות
באירופה אפשר למצוא מבנים המצטיינים בדמיון יוצא דופן. בולטים במיוחד אלה בסגנון הרומנסקי והסגנון הגותי.
 
הכול בזכות הנצרות
התפתחות הנצרות באירופה הביאה לבנייה מואצת של כנסיות, בהן הושקע כישרון רב והון עתק. נצא לסיור קתדראלות גותיות מרהיב בצרפת, מילאנו, פראג ועוד.
 
ימים של "לידה מהחדש"
הרנסנס באיטליה פרץ בסגנונות בנייה מקוריים, שהונחו על ידי אדריכלים כישרוניים, ביניהם ברונלסקי ופאלאדיו.
 
הכנסיות המפוארות בעולם
בעוד שקתדראלות וכנסיות היו מקוריות כלפי חוץ, הרי כנסיות הבארוק היו מדהימות בגודלן ובעושרן האדריכלי, הציורי והפיסולי.
 
הקתדראלה הגדולה בעולם
ביקור ברומא אינו יכול להסתיים לא ביקור בוותיקן, בו ניצבת כנסיית סנט פטרוס, שהיא הגדולה בעולם. מפגש ראשון עם יצירתם האדריכלית של ברניני ובורומיני.
 
בחזרה אל השורשים
המאה ה-19 הביאה עמה ניסיון של אדריכלים לשחזר את הימים הגדולים. כך נולד הסגנון הניאו קלאסי, שבא לידי ביטוי במבנים רבים באירופה ובארצות הברית.

הרצאות נוספות

סיפורה של משפחה

משפחת מדיצ'י לדורותיה משפחת מדיצ'י מפירנצה, מזוהה יותר מכל משפחה אחרת בפטרונותה לאמנות והפיכתה של העיר פירנצה לעיר הרנסנס, המהווה עד היום מוקד לעלייה לרגל

קרא עוד »

יוון – ערש האמנות

התרבות והמשחקים האולימפיים. ציור, פיסול וארכיטקטורה יוון – מהתקופה המינואית ועד לשלהי התקופה הביזנטית העניקה לעולם את מורשת התרבות והאמנות. הארכיטקטורה, הפיסול, הציור, המיתולוגיה והמשחקים

קרא עוד »

איטליה שלא הכרת

ערים קסומות באיטליה – בולוניה, טורינו, מנטובה מילאנו ועוד סדרה חדשה ומרהיבה בה נטייל בערי איטליה הקסומות, אך הפחות מתויירות על ידי המטייל הישראלי. בסיור

קרא עוד »