אהבה – זה כל הסיפור

פרטי ההרצאה:

נס ציונה בית האזרח הוותיק
05/10/2021
10:00
שלישי
08-9380470
אהבה – זה כל הסיפור
סדרת הרצאות חדשה ומרתקת העוסקת, כל כולה, באהבה. כוללת גילויי האהבה של האמן לאהובתו, סיפורן של המאהבות הגדולות והמפורסמות וסיור בארמונות אשר קושטו בציורי קיר ובפסלים, המספרים סיפורי אהבה. סיפורי אהבה בתנ"ך ובנצרות. מיועד לכולנו, כל האוהבים לאהוב

5.10.21

 זוגיות, נישואין ואהבה בתולדות האמנות – הרצאה מרתקת העוקבת אחר זוגות מפורסמים בתנ"ך, בהיסטוריה ובנצרות ונבחן כיצד תוארו זוגות אלה ביצירות אמנות. נתחיל מנפרטיטי המצרית ונסיים בנשיקות של רודן וגוסטב קלימט.

7.12.21

 סיפורן של הקורטיזאנות – המאהבות הגדולות שזכו בתהילת עולם ובמעמד בכיר בחצר המלך.  נכיר את חצרות מלכי אירופה ואת חיי האהבה והחברה שהביאו לעולם את הנשים החשובות שהגיעו למעמדן לא רק בזכות ביצועי המיטה שלהן.

8.2.22

 האמן ואהובתו – אמנים רבים תיארו בצורות שונות את מושא אהבתם. בין האהובות היו גם נשותיהם ובין הנשים היו גם אהובותיהם. נלמד להבדיל ביניהן וניכנס לחיים האישיים של האמנים הגדולים.

5.4.22

 ארמונות שקושטו בסיפורי אהבה – ארמונות ווילות מפוארות היוו כר נפלא לציורים העוסקים בסיפורי אהבה. נטייל בתוך הארמונות ונתוודע לנושא האהוב כל כך על בעלי הארמונות והאמנים ששכרו לקשט אותם בציור ובפיסול – האהבה.

17.5.22

 אהבת נשים בתולדות האמנות – אהבת נשים הייתה קיימת מאז ומתמיד. ההבדל בהצגת האהבה הזו באמנות עושה את ההבדל בין התקופות. נסייר בין יצירות מופת רבות, הבאות, באצטלה זו או אחרת, לתאר את נושא אהבת הנשים בכל הדורות. נתחיל כמובן בסיפור המרתק של מסאפפו המשוררת מהמאה ה-8 לפנה"ס ונמשיך עד ימינו.