השמות הגדולים של האמנות

פרטי ההרצאה:

קריית חיים, בית נגלר
07/10/2021
10:30
חמישי
04-8724694
השמות הגדולים של האמנות
סדרה חדשה ומרתקת שתחשוף בפנינו את חייהם ויצירתם של אמנים, מהידועים והמפורסמים ביותר, בד בבד עם יצירות מופת של אמנים בעלי כישרון מפתיע ויכולות נפלאות אשר לא זכו, משום מה, ליחסי ציבור ופרסום נאותים. נשמע את סיפור חייהם של האמנים, נכיר את היצירות החשובות שלהם וננסה ללמוד על ייחודם ותרומתם להתפתחות האמנות – הציור, הפיסול והאדריכלות.

השמות הגדולים של האמנות

 

  • 7.10.21 קאראואג'יו האיש שחולל את סגנון הבארוק בציור

האיש המרדן והנועז אשר באמצעות הניגודים החריפים בין אור לצל, הריאליזם הבלתי מתפשר הביא לעולם סגנון חדש ונועז – סגנון הבארוק אשר ישפיע באופן דרמטי על הציור מאז ועד היום מה מייחד את האמן העבריין והגאון? נסקור את חייו המרתקים, ואת החדשנות הנועזת שלו בניתוץ המוסכמות.

  • 18.11.21 רובנס – גדול ציירי ארצות השפלה

האמן הפלמי הדגול למד ברומא את חידושי הבארוק אצל קאראואג'יו. את הסגנון המודרני והחדשני הביא אתו לארצות הצפון וזכה שם להערצה ולכבוד, להם איש לא זכה לפניו. נשמע את סיפור חייו האישיים, נבקר בביתו ונעלה לקברו. ננסה לעמוד על פשר הצלחתו והשפעתו על אמנות הציור עד היום.

 16.12.21 רמברנדט ו"משמר הלילה"

מציורי התנ"ך שלו ועד "משמר הלילה" – נסקור את יצירות המופת שלו ונשמע את סיפור חייו הטראגי. נופתע לשמוע שבערוב ימיו הוא נשכח לגמרי ורק במאה ה-19 שמו הועלה מתהום הנשייה. ננסה לפתור את תעלומת "יהדותו" של האיש, שחייו היו ממש סיפור "איוב" וכה הרבה לצייר סיפורי תנ"ך בשונה כל כך מציירים אחרים

6.1.22   ורמיר ו"הנערה עם עגיל הפנינה"

37 ציורים בלבד הספיק הצייר המפורסם מהעיר דלפט לצייר בחייו הקצרים. נסקור את מרביתם וננסה לפתור את תעלומת פירסומו העולמי. נשאל את השאלה המציקה – האם באמת "הנערה ועגיל הפנינה" היא אכן יצירת המופת האיכותית ביותר שלו? נשמע תשובות מפתיעות מאד.

  • 3.2.22 רנואר והולדת האימפרסיוניזם

גדול ציירי האימפרסיוניזם רעב ללחם בתחילת דרכו. נבחן את המהפכה שלו ושל חבריו, ביניהם מונה, וננסה ללמוד מה הייתה החדשנות ביצירותיהם ומדוע הם לא התקבלו על ידי הממסד האמנותי. נשמע גם את הסוף הטוב של אותם אמנים שהפכו להיות מפורסמים, נערצים ועשירים מאד.

3.3.22   פול גוגן

האיש שבילה כעשר שנים מחייו באיים האקזוטיים שבאוקיינוס השקט

נשאר חידתי עד היום. האם היה אמן בחסד עליון? פדופיל סדרתי? "פרא אציל"? אחד ממניחי היסוד לאמנות המודרנית? בהרצאה מרתקת נשמע על חייו, יצירתו, אהבותיו ומותו בטרם עת.

7.4.22   ואן גוך, האמן המיוסר

   ננסה לעמוד על פשר סודו וקסמו של האמן, שלא הצליח להמתין עד שהעולם יכיר בו והתאבד. יצירותיו של ואן גוך שובות עין ויוצרות ריגוש אצל כל צופה. נסקור רבות מיצירותיו וננסה לעמוד על פשרן.

12.5.22   פיקאסו ותחילתה של האמנות המודרנית

פיקאסו, האיש והאגדה. נסקור את פעילותו הענפה של האיש אשר ניפץ את כל הכללים והטביע את חותמו על כל אמני המאה ה-20 האמן השובר את כל המוסכמות מביא לעולם שפע של רעיונות אמנותיים חדישים אשר יהממו את כל צופיו. ננסה להבין כמה מחידושיו, את דרך מחשבתו ואת יצירותיו הטעונות הסבר. האמן ששבר את כל המוסכמות הביא לעולם שפע של רעיונות אמנותיים חדישים, שהממו את כל צופיו. ננסה להבין כמה מחידושיו, את דרך מחשבתו ואת יצירותיו הטעונות הסבר.