מבוא למיתולוגיה היוונית ותרבות המערב

פרטי ההרצאה:

מכון אבשלום
20/01/2022
20:00
חמישי
03-699-0735
מבוא למיתולוגיה היוונית ותרבות המערב
כיצד נוצרה תרבות המערב בעת העתיקה לחופו של הים התיכון ? נסקור את הדמויות הראשיות במיתולוגיה היוונית, נלמד על תחילתם של המשחקים האולימפיים ונסייר בין מבני הפאר של יוון ורומא

20.1.22

פנתאון האלים חלק א'

מבוא קצר והכרה עם מבנה הדמויות במיתולוגיה היוונית. נפגוש את האלים הראשיים – זאוס, פוסידון , האדס ואפולו. נלמד על תפקידם ביקום ועל אופן הזיהוי שלהם ביצירות אמנות.

27.1.22

פנתאון האלים חלק ב'

נמשיך בהכרות עם אלי האולימפוס. הפעם נתוודע אל אפרודיטה, ארטמיס, אתנה וכמובן הרמס ודיוניסוס. נלמד על תפקידם ביקום ועל אופן הזיהוי שלהם ביצירות אמנות.

3.2.22

האיליאדה – מלחמת טרויה

נשמע על המלחמה הגדולה בין היוונים לעיר טרויה וננסה לבדוק אם אכן היא התקיימה בכלל, והאם באמת היא התחוללה בעקבות חטיפתה של האישה היפה ביותר בעולם.

17.2.22

האודיסיאה – נדודיו של אודיסאוס

נעקוב אחר תחנותיו של הגיבור ברחבי הים התיכון וננסה ללמוד מדוע היה עליו לנדוד במשך עשר שנים עד חזרתו לחיקה של אשתו הנאמנה שהמתינה לו עשים שנה.

24.2.22

המשחקים האולימפיים

נלמד על המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה ונשווה בינם לבין אלו הנערכים כיום. במה הם דומים ובמה הם כה שונים. נסקור את התחרויות השונות באמצעות שחזור "הכפר האולימפי" באולימפיה.

10.3.22

אלים ומבנים בעת העתיקה

נסייר ביוון ונטייל באקרופוליס כדי לצפות בפרתנון ובמקדשים האחרים בהם היו מוצבים פסלי האלים. נמשיך לרומא ונלמד על תפקידו של הפנתאון – מקדש כל האלים, המבנה המעורר פליאה עד היום.