הסדרות של אפי זיו לצפייה ישירה מהבית

  פטרוני האמנות הגדולים באיטליה

  פרטי ההרצאה:

  מדיטק חולון
  03/11/2024
  17:30
  ראשון
  03-5021555
  פטרוני האמנות הגדולים באיטליה

  פטרוני האמנות הגדולים באיטליה
  מרצה: ד"ר אפי זיו

  הרבה מאוצרות האמנות של איטליה הוזמנו ומומנו על ידי משפחות האצולה האיטלקיות. ההון והשלטון הופנו בממדים חסרי תקדים לאספנות של אמנות. כולנו מכירים את משפחת מדיצ'י, אך בסדרה חדשה זו, נלמד על פטרוני האמנות של איטליה, משפחות פרנזה, פאצי, ברבריני ועוד. לא רק אמנות, אלא גם תשוקות, תככים, רציחות ואהבות.

  6 מפגשים │יום: ראשון│ שעה: 17:00 – 18:30

  תכנית הקורס:

  משפחת פרנזה מרומא
  נבקר בארמון פרנזה ברומא המשמש כשגרירות צרפת כיום ובו חדר עם תקרה מדהימה. את שאר האוסף המשפחתי, נראה במוזיאון הארכיאולוגי בנפולי. נבקר גם בארמון פרנזה בעיירה קפארולה מצפון לרומא ובפארמה בה שלטו בני המשפחה.
  3.11.24

  משפחת בורגזה ווילה בורגזה
  משפחת בורגזה הייתה פטרונית אמנות ממנה יצא אפיפיור שסיים את העבודה על כנסיית סנט פייטרו ברומא. המשפחה אימצה את ברניני הצעיר, הימרה עליו והצליחה בגדול. וילה בורגזה, מעונה של המשפחה, מהווה כיום מוזיאון נפלא נסייר בו ונראה את האוסף הנפלא המוצג שם ונשמע גם את סיפורה של פאולין, אחותו של נפוליון.
  1.12.24

  "מה שלא עשו הברברים, עשו הברברינים"
  האפיפיור אורבנוס השמיני, אחד מבני המשפחה, יזם ובנה בכל רומא. בהרצאה נעסוק בארמון ברבריני, המאכלס כיום את הגלריה הלאומית האיטלקית לאמנות עתיקה, ועוצב על ידי ברניני, ב"חופה" בכנסיית סנט פטרוס, במזרקת הספינה, במזרקת טריטון ועוד.
  26.1.25

  בני גונזגה, שליטי מנטובה
  שליטי מנטובה הורישו לבאים אחריהם ארמונות ואלפי יצירות מופת. נבקר בשני הארמונות – ארמון הדוכס וארמון דל טה, ונסקור את האוספים המוצגים בהם, וביניהם יצירות מאת מאנטניה, ג'וליו רומאנו, רובנס ועוד.
  23.2.25

  משפחת אסטה מפרארה
  לא רבים מכירים את העיר הקטנה והקסומה, המהווה עדות לעושרם המופלג של שליטיה. נצפה באוספי האמנות המצויים במוזיאון הדואומו, בפינקוטקה הלאומית בעיר ועוד. נשמע את סיפורה הדרמתי של המשפחה, בו שזורים אהבה, רצח ותככים.
  27.4.25

  משפחת ספורצה – שליטי מילאנו
  המורשת הרנסנסית של אימוץ אנשי מדע ואמנות אפיינה גם את בית ספורצה במילאנו. המשפחה העסיקה את לאונרדו, אשר יצר שם במשך 20 שנה ובנוסף לו עסקה באספנות שקדנית של יצירות מופת, המרוכזות כיום במוזיאון בררה במילנו.
  25.5.25

  דילוג לתוכן