הסדרות של אפי זיו לצפייה ישירה מהבית

  דרום איטליה 2011

  דרום איטליה 8.9.11 – 15.9.11

  סכום הטיול

  יום מס. 1 8.9.11

  יצאנו בטיסת בקר של "אל על" לרומא. פגשנו באוטובוס ונסענו לתחנתנו הראשונה בטיול – לעיירה קסטלגנדולפו, אחת מבין העיירות המקיפות את רומא והקרויות "קסטלי רומני". צפינו אל ארמונו של האפיפיור ושמענו סיפור מרגש על ביקורו של הרב ישראל לאו במקום. הבטנו על אגם אלבנו המקסים ושוטטנו קצת בכיכר הראשית בה מצויה גם כנסיה ומזרקה מעשה ידיו של ברניני. משם נסענו לעיירה נוספת באזור – נמי. שם ראינו אגם נוסף, את פסלה של האלה דיאנה, אשר לה היה פולחן קדום באזור. לאחר כמה שעות נסיעה הגענו למלוננו בסורנטו , מלון "ג'אקארינו" המשקיף אל מפרץ סורנטו וניתן לראות ממנו שקיעות נפלאות בכל ערב. את ארוחת הערב אכלנו במלון ומיד הלכנו לישון עייפים מאד.

  יום מס.  2 9.9.11

  ירדנו, לאחר ארוחת הבוקר אל המזח של סורנטו , כדי להפליג משם לאי קפרי, חיכה לנו שם המדריך שילווה אותנו בקפרי – אומברטו. הפלגה קצרה ואנחנו כבר בנמל של האי. נסענו ל"מערה הכחולה" וירדנו אליה במדרגות כדי לחוות את החוויה היוצאת דופן של המים הנראים כחולים להפליא. משם נסענו באוטובוס המקומי הצפוף כדי להגיע איתו לעיר השנייה באי – אנה קפרי. ביקרנו בוילה "סן מיקלה" ושמענו פרטים על הרופא, אקסל מונטה, שבנה והתגורר בוילה מקסימה זו . עלינו על כסאות מרחפים כדי להגיע להר הגבוה של האי – מונטה סולרו שם התגלו לעינינו נופים מרתקים.ירדנו, לאחר הפסקת צהרים לעיירה קפרי, עיר מקסימה ונעימה בה טיילנו בסמטאותיה ירדנו אל הנמל. היה איחור משמעותי בהגעת האוניה והפלגנו לסורנטו. הגענו ישר לארוחת הערב וגם היום לא הספקנו לעשות היכרות בין אנשי הקבוצה, היינו עייפים מאד והלכנו לישון.

  יום מס. 3 10.9.11

  זה היום הראשון של "החוף האמלפיטני" – נסענו באחת הדרכים היפות בעולם בין סורנטו לאמלפי. הדרך המתפתלת על מצוקים תלולים לאורך מפרצים של ים כחול ועמוק. המדרונות מכוסים טרסות של גפנים וכרמי לימונים. בדרך עצרנו, עברנו לשני מיניוואן שהסיעו אותנו לעיירה המדהימה פוזיטאנו בה ירדנו עד לחוף המקסים, נטול החול. בדרך חזרה לקחו אותנו שני המיניוואן כברת דרך עד מקום בו הם אמרו שמיד מגיע האוטובוס שלנו. הוא לא הגיע מיד, ולא הגיע בכלל. מתברר שהוא חיכה במקום אחר ולאחר יותר משעה של המתנה על הכביש חזרו שוב שני המיניוואן ואז באמת לקחו אותנו אל האוטובוס שלנו. חוויה לא נעימה אך מחשלת… משם המשכנו לעיירה אמלפי שהייתה מעצמה ימית חשובה בימי הביניים. חלקנו כבוד לדמותו של פלביו ג'ויה, הספן שהמציא את המצפן ואת המפרש המשולש, עלינו אל הקתדראלה ובקרנו בקלויסטר, במוזיאון, בקריפטה בה קבור סנט אנדראה וסיימנו בקתדראלה המפוארת. עשינו שם את הפסקת הצהרים ומשם חזרנו למלון. בערב יצאנו אל מרכז העיר סורנטו לאחר שהמתנו כשעה לאוטובוס שאיחר. את הערב בילינו ב"תיאטרון טאסו" – סעדנו שם וצפינו במופע פולקלור טיפוסי לסורנטו – שירה, ריקודים, תלבושות ומצב רוח טוב.

  יום מס. 4 11.9.11

  יצאנו מסורנטו לנפולי. את שעות הבוקר בילינו במוזיאון הלאומי הארכיאולוגי בלוית המדריכה המקומית. המוזיאון הענק מכיל מספר אוספים חשובים ומרתקים. האחד – האוסף של משפחת פרנזה והשני האוספים מפומפיי והרק ולנום, כולל היצירות הארוטיות שבחדר הסודי. ראינו פסלים רומיים ענקיים כולל "הפר הפרנזי" קבוצת הפיסול הגדולה ביותר של העולם העתיק, פסיפסים, ציורי קיר, פסלים, תכשיטים ועוד. לאחר הביקור במוזיאון נסענו למסעדת פיצות בעיר ובה נהנינו מאד מפיצה ענקית מצוינת. משם התחלנו את הסיור הרגלי להכרת העיר. התחלנו בפיאצה מוניצ'יפיו, המבצר החדש, נכנסנו לגלריית אומברטו הראשון, פיאצה פלבישטו עם הארמון מצד אחד והכנסייה הדומה לפנתיאון מצידה השני. לאחר הפסקת קפה וסיורים באזור נסענו חזרה למלון. בערב יצאנו לעיר סורנטו, אכלנו במסעדה עתיקה ארוחת מצויינת והספקנו לסייר במדרחוב המלא בחנויות שונות.

  יום מס. 5 – 12.9.2011

  יצאנו בבוקר בנסיעה לעיר פומפיי. המדריך המקומי, סטפנו, הפתיע אותנו בעברית ובחוש ההומור שלו. בילינו כארבע שעות, בשמש הקופחת, בעיר החרבה והתפעלנו מחיי התושבים לפני כ – 2000 שנה. ראינו את המיטב – הפורום, הבזיליקה, בית הבושת, השוק,בית המרחץ ועוד. לאחר הפסקת צהרים קלה עלינו להר הווזוב באוטובוס (לא ברגל…) כדי לצפות בהר ובדרך המפותלת אליו. בשעות אחר הצהרים חזרנו למלוננו בסורנטו והספקנו להנות מטבילה במים הצוננים של בריכת המלון. את הערב בילינו במלון וחלק אף פיזזו על רחבת הריקודים.

  יום מס.  6 13.9.11

  היה זה יומה של ראוולו ויומנו השני ב"דרך האמלפיטנית" . המשכנו דרומה לאחר העיירות פוזיטאנו ואמלפי והתחלנו בטיפוס תלול אל העיר ראוולו בה מתקיים לאורך השנה פסטיבל מוסיקה. נכנסנו אל הקתדראלה של העיר בה ראינו דוכן מטיף מהמאה ה – 12 משובץ כולו בשיבוצי שיש מרהיבים. ביקרנו ב"וילה צ'ימברונה" עם "השדרה האינסופית" ומרפסת הבלוואדרה המשקיפה על נוף עוצר נשימה. חלק מאיתנו טיילו בגנים המטופחים כדי לראות העתקי פסלים מפורסמים המקשטים את הגן, ואת הצמחייה העשירה. בעיירה עשינו את הפסקת הצהרים וחלק מהמטיילים נכנסו אל וילה נוספת – וילה רופולו, המפורסמת בקונצרטים מול הנוף המפעים ובשהותו של וגנר שם. את הדרך חזרה עשינו במסלול אחר, בין ההרים וכך הקפנו למעשה את כל חצי האי של סורנטו. ארוחת הערב הייתה האחרונה לטיול זה ולאחריה, ישבנו כולנו בלובי, הכרנו סוף סוף זה את זה, נאמרו דברי סכום על ידי המטיילים ואפי.

  יום מס.  7 14.9.11

  יומנו האחרון בטיול החל בנסיעה צפונה לתחנתנו הראשונה – הארמון המפואר של קזרטה שנבנה על ידי לואיג'י ואנויטלי במאה ה-18 כדי להתחרות בארמון ורסאי. הארמון שימש כמפקדה הראשית של כוחות הברית במלחמת העולם השנייה. טיילנו במקצת מהחדרים המפורסמים סיירנו, באוטובוס, בגנים הנפלאים, הצלחנו לראות את המזרקות ואת המפל, היוצא מאמת מים שנבנתה במיוחד לצורך זה ואורכה 38 ק"מ. ראינו את המזרקות של דיאנה ואקטאון , והמשכנו בנסיעתנו צפונה. לאחר חניה לארוחת צהרים החלנו לטפס אל יעדנו האחרון בטיול – המנזר של מונטה קסינו. בדרך שמענו את סיפור המנזר מהקמתו על ידי בנדיקטוס במאה ה-6 ועד להפצצתו במלחמת העולם השנייה על ידי בעלות הברית ושחזורו מחדש. סיירנו בחצרות, בכנסייה המופלאה. משם עשינו את דרכנו אל שדה התעופה, נפרדנו שם מאפי שהמתין לקבוצה נוספת שתגיע למחרת, ועשינו את דרכנו , שוב ב"אל על" לארץ .
  תם סיור נופים וטבע, עם קצת אמנות עתיקה ושכיות חמדה נפלאות.

  להתראות בטיולים הבאים !!!!

  דילוג לתוכן