הסדרות של אפי זיו לצפייה ישירה מהבית

  לונדון – סיור בעקבות היסטוריה ואמנות

  פרטי ההרצאה:

  אסכולות האוניברסיטה הפתוחה, מוזיאון המדע - סמסטר ב'
  02/03/2025
  11:00
  ראשון
  1-700-700-169
  לונדון – סיור בעקבות היסטוריה ואמנות

  לונדון – סיור בעקבות היסטוריה ואמנות

  ד"ר אפי זיו, חוקר אמנות

  מרצה אורחת: נירית נלסון, אוצרת בכירה לאמנות עכשווית במוזיאון ישראל בירושלים

   

  מאז ומעולם הייתה לונדון מרכז ומוקד משיכה לשוחרי תרבות. ריכוז שכיות חמדה של אמנות הוא סיבה מספקת לגיחות חוזרות אל עיר זו. בסדרת הרצאות על לונדון, נטייל ונסקור בניינים בעיר, כנסיות, מוזיאונים וגלריות. הסדרה תביא את סיפורה של האמנות המצויה בשפע בעיר – בציור, בפיסול ובאדריכלות.

  מועדי המפגשים:

  2.3.25 תחילתו של סיפור • ההיסטוריה של אנגליה בכלל, ושל לונדון בפרט, מוצגת בראי האמנות של הציור האנגלי. כל זאת בגלריה הלאומית לדיוקנאות.

   

  23.3.25 המבנים ההיסטוריים • המצודה, בנייני הפרלמנט, עמוד השריפה ועוד – כל אחד מאלה הוא מוזיאון בפני עצמו ושריד היסטורי אמין ודרמטי.
  30.3.25 ארמונות, כנסיות ושערוריות • סיור היסטורי ומרהיב בכנסיית סנט פול המרשימה, בכנסיית בית המלוכה, בארמונות המשפחה ובאוספי האמנות בהם.
  6.4.25 מוזיאון טייט מודרן הקמתו של המוזיאון בתוך תחנת כוח הציבה אתגרים אדריכליים ואוצרותיים. אופן התצוגה והפרויקטים המותאמים הפכו לחלק ממאפייניו וניסחו עשייה אוצרותית פורצת דרך שמשפיעה עד היום.

  מרצה אורחת: נירית נלסון

  27.4.25 הגלריה הלאומית • ביקור בלונדון אינו שלם בלי ביקור בגלריה הלאומית. במוזיאון הייחודי מוצגות יצירות מופת מכוננות מתחילת הרנסנס ועד שלהי המאה ה־19.
  4.5.25 דילמות עכשוויות במוזיאוני לונדון • האמן הבריטי אייזק ג'וליאן יוצר אמנות יפה ומרגשת, ועם זאת ביקורתית, ודרכה הוא מעלה שאלות בנוגע למקומם של מוזיאונים בקביעת נורמות חברתיות ופוליטיות.

  מרצה אורחת: נירית נלסון

  11.5.25 אוסף משפחת וולאס ומוזיאון ויקטוריה ואלברט • נבקר בשני מוזיאונים – האחד מייצג את תקופת הרוקוקו והשני מציג שטיחים של רפאל, יצירות של ברניני, קנובה ועוד.
  25.5.25 מוזיאונים בלונדון • המוזיאון הבריטי בלונדון, מהגדולים בעולם, ולצידו המוזיאונים הקטנים והמוכרים פחות – הגלריה של קורטולד, בית אפסלי, מוזיאון סואן ומוזיאון דאלוויץ'.

  הסדרה כוללת 8 מפגשים שיתקיימו בימי ראשון בשעות 11:00 – 12:30

  במוזיאון המדע, שדרות המוזיאונים 3, ירושלים

  *ייתכנו שינויים במועדי המפגשים ובנושאים.

   

   

   

   

   

  דילוג לתוכן