הסדרות של אפי זיו לצפייה ישירה מהבית

  קירקה

  קירקה , מדלין מילר,

  ספר חדש בהוצאת הכורסא.

  קירקה, המכשפה היפהפייה מוזכרת באודיסיאה כמי שנהגה לכשף כל גבר שהגיע אל האי בו היא חיה עד שהגיע אודיסאוס והתאהבה בו. הסופרת יצרה סיפור מרתק (קראתי את הספר ביום אחד, לא הייתי מסוגל להניח אותו מידיי..) ומהפנט אודותיה.  היא אמנם נולדה לחיי הנצח של האלים, אבל לא זכתה לרשת את כוחו של אביה הליוס, אל השמש, או את השאפתנות של אמה, הנימפה פֶּרְסֶה. האלים המפחדים מכוחה של קירקה מגְלים אותה לאי נידח, אבל היא אינה מתייאשת, אלא מנצלת את הגלות כדי ללמוד את קסם הצמחים, לאלף חיות בר, לדקלם לחשים ולהתאמן בכישוף רב-עוצמה. לבדה על האי, היא מתבגרת ונהפכת לאישה מלאת תשוקה לחיים. הסופרת מפגישה אותה עם דדלוס, פסיפיאה, האלה אתנה, מדיאה, אודיסאוס כמובן ולבסוף עם פנלופה וטלמכוס. אני ממליץ לקרוא קודם את הפרק השני בספרי החדש "גיבורי המיתולוגיה היוונית", או אז, הסיפור הקצר בספרי יהפוך, כבמטה קסם בידיה הקסומות של הסופרת לרומן מרתק ורחב יריעה.

  חובה לכל חובב מיתולוגיה יוונית !

  זהו ספרה השני של הסופרת. הספר הקודם "שירתו של אכילס" – מספר באופן מרתק את סיפורו של הגיבור מלידתו ועד מותו. ראו בקורת שלי עליו במדור זה.

  מדלין מילר היא סופרת אמריקאית שהתמחתה בלימודים קלאסיים ומלמדת לטינית ויוונית בבית ספר תיכון. קירקה, ספרה השני, הפך לרב-מכר מיד עם צאתו לאור, תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם .

  דילוג לתוכן