פריז עיר של אמנות

סיור בעיר בעיניו של שוחר תרבות

פריז – עיר אמנות מרתקת תהווה את נושא סדרת הרצאות האמנות החדשה. במסגרת ההרצאות נתוודע למבנים ההיסטוריים, לכנסיות, למוזיאונים ולגלריות, לרחובות ולאמנים שחיו ופעלו בעיר האורות הנוצצת. בסדרה תוצג פריז, באופן וירטואלי, על שלל שכיות החמדה הרבות שלה. מתאים לכל מי שהיה ורוצה לדעת יותר ומתאים לכל מי שמתעתד להגיע ולראות במו עיניו.
 
הרצאה 1 – הלב של פריז – שאנז-אליזה, נוטרה-דאם וסנט-שאפל
סיור בשדרה הראשית של העיר ושער הניצחון יעשה את ההכרות הראשונה שלנו בעיר. נמשיך לקתדראלת נוטרה-דאם, תזכורת לאדריכלות הגותית וביקור בכנסיה המדהימה והיפה ביותר – סנט-שאפל.

הרצאה 2 – המבנים ההיסטוריים של העיר
נסייר במגדל אייפל, ב"אינבליד" בו קבור נפוליון, במבנה האופרה של פריז ונכיר את האזורים השונים של העיר על שלל המבנים המספרים את ההיסטוריה של העיר.

הרצאה 3 – סביב פריז 
נצא מהעיר לסיור קצר בעמק הלואר וארמונותיו, נמשיך לארמון פונטנבלו , לכפר ברביזון, לעיר רואן ונסיים בג'יברני – הכפר בו חי ופעל קלוד מונה במשך עשרות שנים.

הרצאה 4 – מוזיאון הד'אורסיי 
תחנת הרכבת הפכה לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם ליצירות שנוצרו לאחר 1850. נראה את המיטב של מילה, קורבה, מאנה וכמובן האימפרסיוניסטים המרהיבים.

הרצאה 5 – מוזיאון רודן והפיסול של פריז 
רודן נחשב לפסל האימפרסיוניסטי אשר שינה באחת את הסגנון הפיסולי שהכיר העולם. נייחד לו, ולשאר הפסלים של פריז, כמו בת זוגתו הטראגית – קאמי קלודל ואחרים הרצאה זו.

הרצאה 6 – הרובע הלטיני ומוזיאון קלוני
יש הטוענים שהרובע הלטיני הוא פריז האמיתית. ננסה להבין את הקסם של הרובע, נבקר בארמון לוקסמבורג שניבנה על ידי המלכה מריה דה מדיצ'י ונסייר במוזיאון החשוב לימי הביניים – מוזיאון קלוני.

הרצאה 7 מחזור הציורים של מריה דה מדיצ'י – רובנס
המלכה מריה דה מדיצ'י, רעייתו של אנרי ה- 4 ואימו של לואי ה – 13 דאגה להנציח את פועלה באמצעות הצייר הדגול רובנס. עשרים וארבע תמונות ענק מספרות את סיפורה של פריז במאה ה- 16 וה -17.

הרצאה 8 מונמארטר, טולוז-לוטרק וחיי הלילה של פריז
ביקור בפריז ללא חיי הלילה אינו שלם. באמצעות יצירותיו של האמן המיוסר טולוז-לוטרק נסייר באזורי הבלוי, בכנסיית סקרה-קאר ואף ניזכר בכמה מהצגות השעשועים של העיר.נמשיך בביקור בכנסיות נוספות ובכיכרות של העיר.

הרצאה 9 מוזיאון פיקאסו 
פיקאסו בילה את מרבית שנותיו בפריז, יחד עם רבות מהנשים שהיו לצידו וילדיו. ארמון ה"סאל" מכיל את יצירותיו הרבות שנמסרו למדינה כחלק מתשלום מס העיזבון על ידי יורשיו . נלמד את ספור חייו באמצעות יצירותיו.

הרצאה 10 האורנג'רי ומוזיאון מרמורטאן, מרכז פומפידו, ככר ונדם ועוד 
נמשיך בסיורנו בעיר – בכיכרות , ברחובות ובמוזיאונים. נתחיל בסיפור העמוד של ככר ונדם, נמשיך למוזיאון המודרני החדיש של העיר – מרכז פומפידו ונסיים בשני מוזיאונים האורנג'רי, בו נראה את ציורי פרחי המים הענקיים של קלוד מונה ומוזיאון מרמורטאן שהינו אוסף פרטי של יצירות אימפרסיוניסטיות.

הרצאה 11 מוזיאון הלובר – חלק א'
למוזיאון הגדול בעולם נקדיש את שתי ההרצאות האחרונות בסדרה. נסייר ונלמד על יצירות המופת הנמצאות במוזיאון, לפי סדר כרונולוגי, תוך לימוד ההתפתחות, השנויים מתקופה לתקופה ונספר גם על האמנים עצמם.

הרצאה 12 מוזיאון הלובר – חלק ב' 
המשך הסיור הווירטואלי במוזיאון הגדול בעולם.

הרצאות נוספות

תולדות היופי

הרצאה או סדרה העוסקת במושג היופי בתולדות האמנות הרצאה אחת או סדרת הרצאות האמנות עוסקת ביופי מאז ומתמיד. מהו יופי ? מה נחשב ליפה? האם

קרא עוד »