הסדרות של אפי זיו לצפייה ישירה מהבית

  אהובת הצייר

  מאת: סימונה ואן דר פלוכט

  שמח להמליץ על ספר חדש. רומן היסטורי מרתק, המספר על פרשיות בחייו של רמברנדט, שלא היו ידועות עד כה, או שהיו אך בחרו לא לספר על כך כדי לא להשחיר את האמן ההולנדי הדגול. הוא לא היה איש "נחמד" כידוע, והספר הזה מגלה עוד פן אפל בחייו. חובת קריאה לכל שוחר תרבות ואמנות.

  ביום חם ביולי 1650 מוצאת עצמה חירטְיֶה דריקס מיטלטלת בכרכרה דוהרת בדרך עפר. אזוקה, סמרטוט דחוף בפיה, היא נלקחת על ידי קציני בית משפט אל מתקן כליאה. האחראי לכך הוא אהובה לשעבר, הצייר רמברנדט ואן ריין.

  אין מקום לערעור או למשפט צדק. באשמה של חיי חטא היא נכלאת לשתים־עשרה שנה ב'בית התיקון' בחאודה, מוסד מעורר פלצות, מנותקת מהעולם.

  חירטיה מביטה לאחור על מסלול חייה, על הדלות שברחה ממנה, על האיש שאהבה והים לקח ממנה לנֶצח, וחוזרת אל נקודת המפנה — היום שבו החלה לעבוד כמטפלת בביתו של רמברנדט.

  עם מותה של ססקיה אשתו, חירטיה נשארת לטפל בבנם הצעיר כמו גם באב הגלמוד. במשך שנים חיים השניים כזוג נשוי, עד ליום שרמברנדט מואס בה. המאבק של חירטיה — אישה בודדה, נחושה, אמיצה — על כבודה ומעמדה אל מול אהובה לשעבר, משפחתה ומוסדות החוק, מתחיל באותו היום..

  סימונה ואן דר פלוכט היא סופרת הולנדית מהשורה הראשונה, עטורת שבחים ופרסים. עד כה נמכרו שלושה מיליון עותקים של ספריה ברחבי העולם. היא מתגוררת באלקמאר עם בעלה וילדיה..

  דילוג לתוכן