הולנד ובלגיה של אמנות ותרבות

הולנד ובלגיה של אמנות ותרבות

היסטוריה, אמנות ותרבות

מרצה: ד"ר אפי זיו, סופר ומרצה בכיר לאמנות. מדריך סיורי אמנות באירופה.

מחבר הספרים –  "משחקי האלים", "סודות אלי אולימפוס", "הצופן הנוצרי באמנות",  "מיתולוגיה עכשיו", "גיבורי המיתולוגיה היוונית".

סדרת הרצאות חדשה ומרתקת בה נטייל בערים החשובות של הולנד ובלגיה ונסקור את שכיות החמדה התרבותיות שלהן. ניכנס למוזיאונים, כנסיות, ארמונות ומבני ציבור . נטייל בכיכרות, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של חבל ארץ זה. מתאים לכל מי שהיה וחובה לכל מי שמתעתד לבקר.

  1. הידעתם שאמסטרדם היא גם עיר של מוזיאונים

נלמד על תולדות העיר ונבקר באתריה המיוחדים. נכיר את הכיכרות, הכנסיות והבתים הנושאים אופי ייחודי עתיק מאד. ניכנס אל המוזיאון המלכותי, הלא הוא ה"רייקסמוזיאום" כדי לראות בו את מיטב אמני הולנד ובראשם רמברנדט.

  1. סיפורי חיים טראגיים שהולידו יצירות מופת

נמשיך בסיורנו במוזיאון ונלמד על "משמר הלילה" של רמברנדט, נספר על "הכלה היהודייה" (?) ועוד. משם נמשיך אל מוזיאון ואן גוך, נשמע את סיפור חייו הטראגי ונראה את מיטב יצירותיו.

  1. האג עיר עם הפתעות

עיר הבירה של הולנד היא יעדנו הבא. נבקר באתריה המפורסמים, נכיר את שושלת המלוכה וניכנס לסיור בגלריה המלכותית השוכנת ב"מאוריצהאוס" ובה היצירה המפורסמת ביותר " הנערה ועגיל הפנינה" של ורמיר. נבקר ונלמד גם על "פנורמת מזדך".

  1. תתפלאו, הארלם לא רק בניו יורק, גם בהולנד !

שתי ערים עתיקות וקסומות. נבקר בקתדראלה של דלפט בה קבורים מנהיגי האומה, נבקר במרכז העתיק של העיר ונמשיך משם לעיר הארלם. גם בעיר זו נבקר במרכז ההיסטורי ונקנח בסיור במוזיאון של הצייר פראנס האלס, מגדולי ציירי הולנד וממבשרי האימפרסיוניזם כעבור שלוש מאות שנה.

  1. בואו לצפות בשטיח הפרחים הגדול בעולם

עיר הבירה של בלגיה הינה עיר תרבות שוקקת ורוחשת פעילות ענפה. נלמד על תולדות העיר, נבקר בכיכר המרכזית ובה שטיח הפרחים הגדול בעולם. ניכנס אל המוזיאון המלכותי לאמנויות יפות ומשם נעבור, באותו מבנה אל המוזיאון החדש המכיל מאה וארבעים יצירות של רנה מאגריט, גדול ציירי הסוריאליזם.

. יהלומים לנצח! ואיך אפשר בלי רובנס ?6

אנטוורפן, העיר אשר ידועה בזכות עסקי היהלומים הינה עיר אמנות יוצאת דופן. זוהי עירו של רובנס, גדול ציירי ארצות השפלה. נבקר בביתו המשוחזר, ניכנס אל הקתדראלה הגדולה ביותר של בלגיה ובה כמה מיצירותיו ונטייל באתרים נוספים בעיר.

  1. איזוהי היצירה שנגנבה על ידי הנאצים והוחזרה למקומה ההיסטורי ?

גנט אחת הערים העשירות בתקופת הרנסנס. עיר ובה קתדראלה המתגאה ביצירה המדהימה של יאן ואן אייק – "הערצת השה המיסטי", אשר נגנבה על ידי הנאצים והוחזרה למקומה ההיסטורי. נשמע את סיפורה המרתק של היצירה הענקית.

  1. גם לבלגיה יש "עיר תעלות"

נסיים את סיורנו ב"עיר התעלות" ברוז', אשר הצליחה לשמר את אופייה העתיק בצורה מעוררת התפעלות. נסייר בכיכרות, נשוט בסירות וניכנס אל הקתדראלה ובה יצירת מופת של מיכלאנג'לו. נסייר גם בכמה מהמוזיאונים של העיר ונכיר את גדולי הציירים הפלמיים.

 

הרצאות נוספות

טוסקנה למתקדמים

טוסקנה למתקדמים מרצה: ד"ר אפי זיו, סופר ומרצה בכיר לאמנות. מדריך סיורי אמנות באירופה. מחבר הספרים –  "משחקי האלים", "סודות אלי אולימפוס", "הצופן הנוצרי באמנות", 

קרא עוד »

תולדות היופי

הרצאה או סדרה העוסקת במושג היופי בתולדות האמנות הרצאה אחת או סדרת הרצאות האמנות עוסקת ביופי מאז ומתמיד. מהו יופי ? מה נחשב ליפה? האם

קרא עוד »
דילוג לתוכן