הדרום הקסום של איטליה

סיור אמנות ותרבות מרומא דרומה עד סיציליה

דרום איטליה אינה רק פיסת נוף מדהימה אלא אוצר בלום של אמנות, תרבות והיסטוריה מרתקת. במסגרת קורס ייחודי ומרתק נסייר בין כל שכיות החמדה של האזור ונלמד להכיר את האתרים וסודות התרבות החבויים בהם. נקנח בשתי הרצאות על סיציליה המעטירה.

מדרום לרומא
נבקר ב"קסטלי רומני", הלא הן העיירות שעל רכסי הגבעות מדרום לרומא, וניכנס לראות את ארמון הקיץ של האפיפיורים. משם נדרים אל ארמון קזרטה המתחרה בארמון וורסאי ובגניו המרהיבים. נסיים בביקור במנזר מונטה קסינו שנהרס כליל במלחמת העולם השנייה ושוחזר מחדש באופן מדהים.

נפולי – המוזיאון הארכאולוגי
נקדיש את המפגש לסיור מרתק באחד המוזיאונים החשובים ביותר של האימפריה הרומית ובו יצירות מאוסף משפחת פרנזה שהועברו מרומא ויצירות הפאר שנלקחו מפומפיי והרקולנאום. לא נפסח על "החדר הסודי" ובו הממצאים הארוטיים שנתגלו בפומפיי.

נפולי
נסייר באתריה המרתקים של העיר עליה נאמר בטעות "לראות את נפולי ולמות". ניכנס לכנסיות בהן נמצא יצירות של קאראואג'יו, נסייר בבית האופרה הגדול ביותר, נלמד על ארמון המלוכה ונסיים בביקור במוזיאון המרתק, הנמצא על פסגת ההר – קאפו די מונטה.

פומפיי
פומפיי, העיר שחרבה בהתפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה והתגלתה במלוא הדרה, מאפשרת לנו הצצה נדירה אל חיי התושבים שם לפני אלפיים שנה. נבקר בווילות המפוארות, נכיר את המקדשים ומבני הציבור, נטייל בתיאטרון ונשתתף בהילולה לכבוד האל בכחוס ב"ווילת המיסטריות".

קאפרי והחוף האמלפיטני
ניסע ב"דרך היפה ביותר בעולם" כדי לראות את העיירות פוזיטנו , אמאלפי ורוולו. נסייר בעיירות, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של האזור, ניכנס אל הקתדראלה המפורסמת של אמאלפי ונבקר בווילות של ראוולו. נבקר גם באי הקסום קאפרי, ובו נופים נפלאים, הווילה של ד"ר אקסל מונטה ונשמע על ההיסטוריה המרתקת של האי.

פאסטום ודרום המגף
נדרים בטיולנו כדי לראות עיירות נוספות השוכנות על החוף, נעבור בעיר סלרנו ונמשיך עד העיר פאסטום. בעיר היוונית העתיקה הזו השתמר בצורה יוצאת דופן המרכז הארכאולוגי ובו מקדשים שנותרו על תילם ומוזיאון ארכאולוגי מרתק.

סיציליה א'
את סיורנו באי נתחיל מהחוף המזרחי של האי ונבקר בעיר קטנייה לרגלי הר האטנה הגועש. משם נמשיך לסירקוזה, עירו של ארכימדס ונבקר באתרים היוונים של העיר. משם נמשיך לווילה במרכז האי ובה כשלושת אלפים מטרים רבועים של רצפת פסיפס מהיפות בעולם.

סיציליה ב'
נתחיל את סיורנו בעיר אגריג'נטו בה עמדו על תילם עשרה מקדשים מלפני כשלושת אלפים שנה. לפני שניכנס אל העיר פלרמו, נבקר באיים הגעשיים מצפון לסיציליה ומשם, נמשיך אל תחנתנו האחרונה – פלרמו, בירתה של סיציליה. 

הרצאות נוספות

האמנות- פנים רבות לה

הרצאות חתך במגוון נושאים סדרה מרתקת וייחודית, בה כל הרצאה עוסקת בנושא חתך אחר וסוקרת את התייחסות האמנות – בציור, פסול וארכיטקטורה – לנושאים.  בסדרה יוצגו מיטב יצירות

קרא עוד »

הולנד ובלגיה של אמנות ותרבות

היסטוריה, אמנות ותרבות סדרת הרצאות חדשה ומרתקת בה נטייל בערים החשובות של הולנד ובלגיה ונסקור את שכיות החמדה התרבותיות שלהן. ניכנס למוזיאונים, כנסיות, ארמונות ומבני

קרא עוד »