רומא והברוק של קאראואג'יו וברניני

קורס מקיף על רומא בתקופת הברוק בכיכובם של ברניני וקאראוואג'יו.

המאה ה – 17 שינתה את פניה של רומא בפרט ואת פניה של האמנות בכלל – ללא היכר.

זוהי תחילתה של תקופת הברוק אשר נולדה ברומא וממנה עברה במהירות לכל אירופה. מחולליה היו אמני רומא ואת יצירתם נפרט ונלמד.

ברניני – הפסל והאדריכל אשר הביא לעולם את יצירות הדרמה, התשוקה, ההבעה ומעוררי ההתפעלות .

נסקור את פסלי המיתולוגיה שלו בגלריה בורגזה, את המלאכים בגשר הנקרא על שמם, את המזרקות בפיאצות של רומא המפעימות אותנו עד היום, את הנשים באכסטזה בכנסיות ומעל לכל את פועלו בכנסיית סנט פטרוס ברומא , הגדולה ביותר בעולם. את מפעלי האדריכלות שלו נסקור יחד עם המפעל האדריכלי של יריבו – בורומיני.

קאראוואג'יו – האמן הצעיר והמפתיע אשר הביא לעולם את סגנון הברוק בציור. נסקור את היצירות הדרמטיות שלו, עם האלימות, הדרמה, ניגודי האור-צל – פרי המצאתו הייחודית, והריאליזם הנוקב שלו שהדהימו את כל הצופים בהם.

נעסוק באמנים נוספים שחיו ופעלו ברומא – ביניהם נמצא את בני משפחת קאראצ'י, את גוידו רני, לוקה ג'ורדנו, קרלו מדארנו – ועוד ועוד.

כמו כן נבדוק ונסקור את השפעת הברוק של רומא על האמנות – בציור, פיסול ואדריכלות על שאר חלקי אירופה. בתוך כך נציץ ליצירותיהם של רובנס ורמברנדט בציור, פסלי הברוק של צרפת וגרמניה ונטייל בארמונות וכנסיות הברוק ברחבי אירופה – כולם בהשראת הברוק של רומא.

הרצאות נוספות

לונדון

העיר של המוזיאונים והגלריות לונדון הינה יעד מבוקש ופופולארי לכל בן תרבות. ריכוז שכיות החמדה של אמנות מהווה סיבה מספקת לגיחות חוזרות אל עיר זו.

קרא עוד »